1
2

3

Arizona: Büyük Yangınlar – Binlerce insan evlerinden kaçtı

Arizona-Büyük-Yangınlar-Binlerce-insan-evlerinden-kaçtı

15
Arizona: Büyük Yangınlar – Binlerce insan evlerinden kaçtı
18 Haziran 2020 - 22:58
16
Arizona: Büyük Yangınlar - Binlerce insan evlerinden kaçtı

Bu hafta Kaliforniya, Colorado ve Utah’ta büyük yangınlar kontrol altına alındı.

Fazla 2000 kişi yerinden edilmiş  tarafından üç büyük orman yangınları içinde Arizona yakıt şiddetli rüzgar ve kuraklık ile yangınları güneybatı içinde ABD’de.

Fazla 1.500 kişi küçük dağ topluluk sol bulunan 80 mil kuzeydoğusunda gece boyunca Detroit şehrinin büyük bir alana yayılan yangınla olarak, Phoenix, Arizona, itfaiye söyledi.

Bush Ateşi ile savaşan itfaiyeciler Tondo Milli Parkı’nda kuvvetli rüzgar, düşük nem ve yüksek sıcaklıklarla karşı karşıyadır .

Yangın bir araçtan başladı ve ABD’yi yakan 37 yangın cephesinin en büyüğü . Ulusal Hizmet İçi İtfaiye Merkezi (NIFC) ve Ulusal Meteoroloji Servisi’ne göre, Arizona tarihinin yedinci büyük yangını.

Meteorolog Marvin Pertsa, Pazartesi gününe kadar cıvanın 43 santigrat dereceyi aşacağını tahmin ederek, ” Daha yüksek sıcaklıklar bekliyoruz. ” Dedi.

Başka 12 noktaları da Arizona’daki yanıyor da bu hafta yeni koroner kalp saldırılarda rekor artış yaşanıyor. Mangum Yangın 229.800 yok etti zorlayarak, Grand Canyon 65 mil kuzeyindeki hakkında, Kamboçya Ulusal Parkı dönümlük 230 kişiyi evlerini terk etmek. Tucson’un kuzeyindeki Bighorn Fire yangından dolayı dört yüz ev boşaltıldı. California, Colorado ve Utah’ta büyük yangınlar kontrol altına alındı

ancak bu hafta daha küçük cepheler aktif durumda.

Gelen güneybatı Colorado , bir küçük ayı oldu onun ayakları Durango, Colorado yangın batıdan ciddi şekilde yandı Salı günü kurtardı.

17
8
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.