1
2

3

Dağ çayı Alzheimer hastalığını yener

alzheimer çayı

15
Dağ çayı Alzheimer hastalığını yener
24 Haziran 2020 - 12:56
16
Dağ çayı Alzheimer hastalığını yener
Dağ çayı Alzheimer hastalığını yener

Alzheimer hastalığına karşı “savaşan” ve beynin değerli bir müttefiki gibi görünen bir Yunan çayı var.

Adını ilk kez tanımlayan Alman psikiyatrist ve nöropatoloğa borçlu olan Alzheimer hastalığı, bunamanın en yaygın şeklidir ve en son istatistiklere göre ülkemizde yaklaşık 200.000 kişi bundan muzdariptir.

Alzheimer hastalığı genellikle 65 yaş üstündeki kişilerde ortaya çıkar ve bilişsel gerileme yol açan beynin ilerleyici dejenerasyonu neden ve ne zaman hareket hareketliliği etkiler.

Hastalığın “vaftiz babası” nın doğum yeri olan Almanya’da, kuşkusuz bu dejeneratif hastalık hakkında birçok çalışma var.

Son zamanlarda, dağ çayının ve özellikle Olympus çayının türünün (Sideritis scardica), maddelerin alınmasının inhibisyonunu etkilediğini gösteren laboratuvar verilerine dayanan Madevourg Üniversitesi’nden Profesör J. Pahnke tarafından yönetilen bir Alman bilim adamı ekibi. bir beyin hücresinden diğerine (nörotransmitter denilen maddeler) mesajlar ileten, Alzheimer hastalığı olan farelerde ilginç bir çalışma gerçekleştirdi.

Bununla birlikte, Olympus çay ekstresi alan farelerin, alzheimer hastalığını suçlamadığı düşünülen β-amiloid proteininde aksine (veya başka bir bitki almayan) aksine, önemli bir azalma gösterdiğini gözlemlediler. Birçok rapor, Profesör J.Pahnke’ye Olympus çayının Alzheimer hastalığının semptomlarını iyileştirme eyleminin sadık bir destekçisi olduğunu gösteriyor. Aslında, daha yakın tarihli açıklamalarda, Profesör J. Pahnke, Olympus çayının “çalıştığını” ve hastalarının her gün içtiğini vurguladı!

17
8
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.