1
2

3

Meme kanserine karşı koruyan fındık

Meme koruyan

15
Meme kanserine karşı koruyan fındık
24 Haziran 2020 - 13:07
16
Meme kanserine karşı koruyan fındık
Meme kanserine karşı koruyan fındık

Yeni araştırmalara göre, her gün bir avuç ceviz kadınları meme kanseri geliştirmekten ve / veya tekrarlayan meme kanserinden koruyor gibi görünüyor.

Beslenme Araştırmalarında yayınlanan araştırmalar , göğüs kanseri olan hastalarda kanser hücrelerinin büyümesini ve hayatta kalmasını baskılayabilen bir faktör olarak ceviz tüketimini vurgulamaktadır.

Marshall Üniversitesi Biyomedikal Bilimler Bölümü’nde profesör olan W. Elaine Hardman’ın rehberliğinde Marshall Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, yaklaşık iki hafta boyunca günde 50 gram ceviz tüketmenin genetik olarak değiştirilmiş ifadeyi önemli ölçüde değiştirdiğini buldu.

“Fındık tüketimi, meme kanseri gelişimini yavaşlattı ve / veya deneylerimizin farelerinde nüks riskini azalttı. Bu araştırmaya dayanarak ekibimiz, fındık tüketiminin patolojik olarak doğrulanmış meme kanserlerinde gen ifadesini değiştirebileceğini varsaydı “dedi. Sert adam.

Bu ilk klinik çalışmada biyopsi yapacak kadar göğüs tümörü olan kadınlar rasgele ceviz veya kontrol gruplarına atanmıştır. Biyopsi örneklerini topladıktan hemen sonra, ilk gruptaki kadınlar bir sonraki ameliyata kadar günde 50 gram fındık tüketmeye başladı. Histolojik testler, bunların çalışmada kalan tüm kadınlarda gerçekten kanserli tümörler olduğunu doğrularken, biyopsiden yaklaşık iki hafta sonra yapılan ameliyat sırasında, tümörleri çıkarmak için tümörlerden ek örnekler alındı.

Ameliyathanede alınan numunedeki orijinal biyopsiye kıyasla gen ekspresyonundaki değişiklikler, her kadında hem somun grubu hem de kontrol grubu tarafından ayrı ayrı belirlendi . RNA diziliminin belirlenmesi, bu nedenle, 456 tanımlı genin ekspresyonunun, somun tüketimi nedeniyle hacim olarak önemli ölçüde değiştiğini ortaya koydu, ayrıca analizler apoptoz, hücre yapışması ve yapışmayı teşvik eden hücresel yolların aktive edildiğini gösterdi. kanser hücrelerinin çoğalmasına ve metastazına katkıda bulunur.

“Bu sonuçlar, ceviz yemenin insanlarda meme kanserinin büyümesini ve hayatta kalmasını baskılayabileceği hipotezini desteklemektedir. Bununla birlikte, ceviz yemenin aslında meme kanseri veya nüks riskini azalttığını klinik olarak doğrulamak için büyük ölçekli bir çalışma ile daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır ”dedi. Hardman.tt

17
8
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.