1
2

3

Portakaldan daha fazla C vitamini içeren on yiyecek

Portakaldan daha fazla C vitamini içeren on yiyecek

15
Portakaldan daha fazla C vitamini içeren on yiyecek
24 Haziran 2020 - 3:33
16
Portakaldan daha fazla C vitamini içeren on yiyecek
Portakaldan daha fazla C vitamini içeren on yiyecek

Orange King’in C Vitamini Katları ile On Lezzetli Meyve ve Sebzelerle Tanışın …

Portakal, C vitamini içeriği için en ünlü besindir.Bir bardak taze sıkılmış portakal suyu soğuk algınlığına karşı koruma sağlamayabilir, kesinlikle semptomları daha hızlı gidermeye yardımcı olur. Fakat C vitamininin kralı turuncu mı?

Orta boy bir portakal sadece 69.7 mg C vitamini içerir. 10 meyve ve sebze mükemmeldir. O kim;

1. Biber

Üç çeşit biber C vitamini açısından zengindir.

  • Biber :  Yarım bardak doğranmış veya dilimlenmiş biber, 107.8 mg C vitamini içerir. Buna ek olarak, Buffalo Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, biberleri sıcak ve baharatlı yapan bileşik olan kapsaisin’in iyileşmeye yardımcı olabileceğini buldular. kasların.
  • kırmızı biber:  Bir bardak doğranmış kırmızı biber, 190 mg portakaldan üç kat daha fazla C vitamini içerir. Ayrıca göz sağlığını artıran mükemmel bir A vitamini kaynağıdır.
  • yeşil biber:  Bir bardak doğranmış yeşil biber 120 mg C vitamini içerir, önerilen günlük ödeneğinizin% 200’ü ve mükemmel bir lif kaynağıdır.

2. Lahana

Önerilen günlük A vitamini alımının iki katına ve önerilen K vitamini miktarının yedi katına ek olarak, bir bardak lahana 80.4 mg C vitamini sağlar.

3. Brokoli

132 mg C vitamini içerir ve ayrıca porsiyon başına sadece 30 kalori içeren büyük miktarda lif içerir. Ek olarak, brokoli, anti-kanser etkileri ile bilinir.

4. Papaya

Papaya yemek, sinüs sinüslerini bloke etmeye, cilde ışıltı vermeye ve kemikleri güçlendirmeye yardımcı olabilir. Bir fincan 88.3 mg C vitamini sağlar.

5. Çilek

Bir bardak çilek 84.7 mg C vitamini ve izin verilen dozlarda folik asit ve sağlığa yardımcı olan diğer bileşikler içerir. Ayrıca dişlerin beyazlatılmasına yardımcı olabilirler.

6. Karnabahar

Izgara, buharda pişirilmiş veya ezilmiş, küçük bir karnabahar yiyerek 127.7 mg C vitamini, ayrıca 5 gram lif ve 5 gram protein elde edersiniz.

7. Brüksel lahanası

Kanseri önleyen lif ve lif bakımından zengin gıdalar size 74.8 mg C vitamini sağlar. Acı tatlarından dolayı cesaretiniz yoksa, pişirdikten sonra tatlılıklarını keşfedin.

8. Ananas

Ananas, 78.9 mg C vitaminine ek olarak, yiyecekleri parçalamaya ve şişkinliği azaltmaya yardımcı olan bir sindirim enzimi olan bromelain içerir. Bromelain ayrıca sert bir egzersizden sonra daha hızlı iyileşmeye yardımcı olabilecek doğal bir anti-enflamatuar görevi görür.

9. Kivi

İki meyveden oluşan bir porsiyon 137.2 mg C vitamini içerir. Kivi ayrıca potasyum ve bakır açısından zengindir.

10. Mango

122.3 mg C vitamini içerir ve aynı zamanda C vitamini gibi bağışıklık sisteminde önemli bir rol oynayan ve göz sağlığının korunmasına yardımcı olan mükemmel bir A vitamini kaynağıdır.

17
8
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.